Pożyczki w UK

pozyczkiwuk.com

Kwarantanna w UK od dziś utrudnienia dla przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Od dziś tj. 08.06 osoby które przyjadą do Wielkiej Brytanii będą musiały poddać się 14 dniowej kwarantannie. Sprawdź czy jesteś lub nie jedną z nich.

Zgodnie z tym o czym rząd UK informował od kilkunastu dni, podróżujący do Wielkiej Brytanii drogą lądową, wodną lub powietrzną poproszeni zostaną poddani 14 dniowej izolacji oraz poproszeni zostaną o podanie adresu pod którym będą zamieszkiwać ci którzy odmówią podania adresu mogą zostać ukarani karą pieniężną w wysokości £100.

Kary dotyczące łamania kwarantanny będą natomiast wyższe i wyglądają następująco:

Dla tych przyjeżdżających do Anglii Walii i Irlandii Północnej £1000, Szkocja £480. Maksymalna kara dla łamiących ponownie wynosi £5000.

Czy są wyjątki?

Każdy przybywający z Republiki Irlandii, Wysp Normandzkich lub Wyspy Man nie musi poddać się kwarantannie.

Kto jest zwolniony z kwarantanny?

  • Pracownicy transportu drogowego i frachtu
  • Personel medyczny i opiekuńczy zapewniający niezbędną opiekę zdrowotną
  • Osoby przybywające na umówione leczenie
  • Pasażerowie w tranzycie, jeśli nie przejdą kontroli granicznej
  • Sezonowi pracownicy rolni, jeśli samodzielnie izolują się w miejscu pracy
  • Mieszkańcy Wielkiej Brytanii, którzy zwykle podróżują za granicę co najmniej raz w tygodniu do pracy

Jak wygląda Kwarantanna?

Osoby przebywające w izolacji nie będą mogły korzystać z transportu publicznego, taksówek. Nie będą mogły również chodzić do szkoły, pracy, do miejsc publicznych, przyjmować gości. Nie będą mogły również wyjść do sklepu zrobić zakupy jeśli mają w pobliżu bliskich którzy to mogą zrobić zakupy dla nich.

Na czym polega nowy system?

Pasażerowie przybywający do Wielkiej Brytanii będą zobowiązani do wypełnienia formularza kontaktowego lokalizatora online – zawierającego szczegółowe informacje na temat tego, gdzie spędzą 14 dni w izolacji.

Proponowane zakwaterowanie będzie musiało spełniać niezbędne wymagania, takie jak hotel lub prywatny adres z przyjaciółmi lub rodziną.

Za niedopełnienie obowiązku wypełnienia formularza zostanie nałożona grzywna w wysokości £100, a Służba Graniczna będzie mogła odmówić wjazdu obywatelom spoza Wielkiej Brytanii, którzy nie przestrzegają nowych przepisów.

Nowo przybyli zostaną poinformowani, że może się z nimi ktoś skontaktować w dowolnym momencie podczas kwarantanny, a w Anglii mogą być odwiedzani przez organy zdrowia publicznego przeprowadzające kontrole na miejscu.

Zostaną poinformowani, aby unikali transportu publicznego i podróżowali samochodem do miejsca zakwaterowania tam, gdzie to możliwe, i nie wychodzili, aby kupić jedzenie lub inne niezbędne rzeczy tam, gdzie mogą polegać na innych.

W Anglii naruszenie samoizolacji będzie karane karą pieniężną w wysokości £1000 lub odpowiedzialnością karną i nieograniczoną grzywną dla uporczywych przestępców.

Jeśli dana osoba nie ma odpowiedniego zakwaterowania, będzie musiała pozostać w „obiektach zorganizowanych przez rząd” na własny koszt, zgodnie z szefem Straży Granicznej Paulem Lincolnem.

Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych nowa polityka będzie obowiązywać w całej Wielkiej Brytanii, chociaż sposób jej egzekwowania w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej zostanie określony przez zdecentralizowane administracje.

-źródło BBC News,

Dodaj komentarz